13 Şubat 2011 Pazar

AMAZON LAHİT

DEFİNEYERİ ,DEFİNECİLİK,HAZİNE,GÖMÜ,SİKKE,YUNAN GREEK SİKKELERİ,DEDEKTÖR CİHAZLAR,KAZI NASIL YAPILIR,Define işaretleri,define arama yolları,gizlidefineleri arama,cinler büyü ,definegizemi çözme,tılsım,define arama çubukları, ,gizemlidefineler çıkartma,Define haritası,lahit,toprak çeşitleri,horasan çözme yöntemleri,define arama çubukları yapımı,Define,Dedektör,Arkeoloji,Kaya Mezarları,Altın,Sikke,Tarihi Paralar ve değerleri,Roma mezarları dedektör.http://defineyerimiz.blogspot.com/


click to zoom


Amazon Lahitlerinin En Sağlamı Kütahya'da
Kütahya Arkeoloji Müzesi Müdürü Metin Türktüzün, dünyadaki 20 Amazon lahdinden en sağlamının Kütahya'da olduğunu söyledi.

Kütahya Arkeoloji Müzesi Müdürü Metin Türktüzün, dünyadaki 20 Amazon lahdinden en sağlamının Kütahya'da olduğunu söyledi.
1990 yılında defineciler tarafından Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan ve o tarihten bu yana Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen 1848 yıllık Amazon lahdinin bir karı-koca için yapıldığı belirlendi. MS 160 yılında yapılan lahdin 1.60 santimetre yüksekliğinde, 2.40 santimetre uzunluğunda ve 1.24 santimetre genişliğinde olduğu belirtildi.
Arkeoloji Müzesi Müdürü Metin Türktüzün, dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan 20 Amazon lahdinin en sağlamının kendi şehirlerinde olduğunu belirterek, "Lahit, 1990 yılında defineciler tarafından Çavdarhisar'da bulundu. Lahit, üzerindeki Grekler ile Amazonlar çatışmasını anlatan figürlere hiçbir zarar verilmeden çıkarılarak müzeye konuldu. Diğer ülkelerdeki Amazon lahitlerinin her birinin parçalardan oluştuğu kayıtlarda yer alıyor" dedi http://defineyerimiz.blogspot.com/

1 yorum:

  1. Değerli blog yöneticisi internette gezinirken sitenize rastladık ve çok beğendik. Önemli bilgiler veriyorsunuz. Datron servisleri olarak sitenizin takipçisi olduk.

    YanıtlaSil